Fizykoterapia2020-03-10T09:30:11+01:00

Fizykoterapia

Fizykoterapia to dział rehabilitacji medycznej. Podczas fizykoterapii wykorzystuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne takie jak prąd elektryczny, światło, pole magnetyczne, ultradźwięki, laser oraz niską oraz wysoką temperaturę i oddziałuje za ich pomocą na zmienione chorobowe miejsca. Celem fizykoterapii jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, usprawnienie mięśni po urazach, poprawa zrostu kostnego po złamaniach, a co za tym idzie poprawa komfortu życia w przewlekłych schorzeniach tj. choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa czy stawów.

Centrum Rehabilitacji wyposażone zostało w nowoczesny sprzęt medyczny do fizykoterapii. Pacjenci mają możliwość korzystania z zabiegów fali uderzeniowej, lasera wysokoenergetycznego,  terapii radiofalowej, ultradźwięków, elektroterapii, laseroterapii, światłolecznictwa, krioterapii, okładów borowinowych i magnetoterapii. Tylko u nas możliwość wykonania innowacyjnej terapii polegającej na połączeniu terapii falami uderzeniowymi z  laserem wysokoenergetycznym dającej bardzo dobre efekty przeciwbólowe. W naszym Centrum Rehabilitacji można skorzystać również nowoczesnej terapii, czyli z zabiegu terapii radiofalowej.

Fala uderzeniowa

Terapia falami uderzeniowymi jest nieinwazyjnym, nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Dowiedz się więcej

Laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny dzięki zastosowaniu biostymulacji oraz efektu fotomechanicznego  szybko i skutecznie wpływa na tkankę, redukując dolegliwości bólowe oraz przyspieszając regenerację tkanek.

Dowiedz się więcej

fizykoterapia stargard

Elektroterapia

Pełna gama prądów, pozwalająca dobrać odpowiedni rodzaj prądu do jednostki chorobowej.

 • Prąd galwaniczny – prąd stały
 • Jonoforeza
 • Prądy diadynamiczne
 • Prąd Traberta
 • Prądy TENS
 • Prądy interferencyjne
 • Elektrostymulacja
 • Prądy Kotza
Dowiedz się więcej

Magnetoterapia

Jest to zabieg polegający na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetycznego. Zaletą magnetoterapii jest możliwość stosowania jej w ostrym stanie choroby.

Dowiedz się więcej

Krioterapia

Zabieg zimnolecznictwa z wykorzystaniem par azotu o temperaturze -160 st. Jego zadaniem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, stanu zapalnego i obrzęków.

Dowiedz się więcej

Ultradźwięki

Fizykoterapia ultradźwiękami. Ultradźwięki wykorzystujące fale akustyczną, wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszają napięcie mięśni. Podczas stosowania terapii można używać żelu przeciwbólowego, który zwiększa działanie przeciwbólowe ultradźwięków.

Dowiedz się więcej

Laseroterapia

Laseroterapia niskoenergetyczna stymuluje wzrost i gojenie się tkanek oraz zmniejsza stan zapalny i obrzęk.

Działanie:

 • przeciwbólowe
 • przeciwzapalne
 • zmniejszające widoczność blizn
 • przyśpieszenie regeneracji tkanek

Światłolecznictwo – lampa Sollux

Zabieg cieplny z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego. Wykonywany z wykorzystaniem filtra czerwonego lub niebieskiego.

Dowiedz się więcej

Terapia Radiofalowa Ukierunkowana

Zabieg TR przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, wywołując ich selektywne przegrzanie.

Dowiedz się więcej

Okłady borowinowe

Borowina – torf leczniczy, naturalny produkt, zawierający składniki aktywne: kwasy huminowe, garbniki, pektyny, tłuszcze, enzymy, hormony i pierwiastki.

Dowiedz się więcej

fizykoterapia stargard