Masaże2023-01-16T06:52:35+01:00

Masaże

Masaże lecznicze

Opiera się na technikach masażu klasycznego. Siła masażu, jego szybkość jak i rodzaj wykorzystywanych technik dostosowany jest bezpośrednio do pacjenta z uwzględnieniem jego wieku, płci oraz rodzaju schorzenia. Ze względu na szeroki zakres technik masaż leczniczy wykorzystywany jest w przypadku wielu dolegliwości bólowych i stanów chorobowych oraz może być stosowany w obrębie całego ciała, a także miejscowo.

Masaż sportowy

Wykonywany przede wszystkim u osób czynnie wykonujących aktywność fizyczną.

Masaże relaksacyjne

Masaż ten jest idealny dla osób nadmiernie przemęczonych, przepracowanych, posiadających problemy ze snem oraz potrzebujących odprężenia. Masaż z odpowiednio dobraną muzyką oraz najwyższej klasy olejkami do masażu pozwoli się zrelaksować. Do wyboru mają Państwo: masaż z wykorzystaniem gorącej czekolady oraz różnorodne oleje. Preparaty te zawierają bogaty zestaw naturalnych ekstraktów roślinnych oraz olejków, które wspomagają proces ochronny, regeneracji i pielęgnacji skóry.

masaż stargard

Masaż bańką chińską

Masaż bańską chińską stosowany jest w różnego rodzaju dolegliwościach bólowych kończyn i kręgosłupa. Działa on na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem, poprawia krążenie, odprowadzanie limfy, zwiększa szybkość przemiany materii. Dzięki czemu idealnie nadaje się również do zwalczania cellulitu oraz rozstępów.

masaż bańką chińską

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to zabieg zwalczający przewlekłe napięcie mięśniowe, przewlekłe bóle okolic grzbietu i kończyn. Właściwości gorącej temperatury oddawanej przez kamienie zwiększają ukrwienie masowanych okolic co wspomaga dotlenienie i odżywienie tkanek, doskonale wpływając na kondycję skóry i układu mięśniowego, usprawniając jednocześnie procesy przemiany materii.

Masaż antycellulitowy

Klasyczny masaż ze zwiększoną siłą oraz z wykorzystywaniem specjalnej mieszanki ziół w celu poprawy krążenia oraz elastyczności skóry idealnie nadaje się do walki z cellulitem.

Manualny drenaż limfatyczny

Drenaż to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy. Drenaż pozwala ujędrnić skórę, pozbyć się cellulitu, zlikwidować obrzęki jest jedną z metod leczenia u osób, które zmagają się z:
– obrzękami limfatycznymi
– obrzękami po zabiegach ginekologicznych, w których doszło do uszkodzenia lub usunięcia węzłów chłonnych
– obrzękami po radioterapii
– obrzękami po urazach, stanach zapalnych
– po schorzeniach układu żylnego czy też zabiegach operacyjnych żył

Zastosowanie odpowiednich technik usprawnia krążenie limfy, przeciwdziała powstawaniu obrzęków i uśmierza ból.

Masaż KOBIDO – Japoński masaż twarzy

Jest naturalną i nieinwazyjną formą liftingu oraz odmłodzenia twarzy.
Stosowany regularnie zmniejsza napięcie mięśni, prowadząc do wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia skóry, poprawy konturu i owalu twarzy, zmniejsza oznaki starzenia się skóry poprzez głęboki masaż mięśni twarzy, głowy, szyi.
Pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe głowy i karku

Masaż jest idealny dla osób, które:

 • chcą wygładzić zmarszczki
 • chcą poprawić elastyczność skóry
 • potrzebują odprężenia i relaksu
 • cierpią z powodów bólów głowy
 • odczuwają sztywność, ból szyi i barków

Przeciwwskazania do masażu:

 • stany zapalne skóry
 • opryszczka
 • trądzik różowaty w fazie ostrej
 • łuszczyca w fazie ostrej
 • rany skóry na twarzy
 • ekstrakcja zęba w ostatnich 2 tygodniach
 • zabiegi medycyny estetycznej (botoks 2 tygodnie, wolumetria 6 tygodni, nici rozpuszczalne 6 miesięcy)
 • zabiegi złuszczające naskórek w ostatnim miesiącu