//Masaż leczniczy dla każdego

Masaż leczniczy dla każdego

Masaż to jedna z najstarszych, najskuteczniejszych i najpowszechniej stosowanych metod leczenia. Znana jest przez absolutnie wszystkie szkoły medyczne, jakiekolwiek powstały w ramach cywilizacji ludzkiej. Nie ma żadnych wątpliwości, że masaż leczniczy jest skuteczny, ponieważ jest to bezpośrednia interakcja fizyczna ze strukturami organizmu, zmienionymi chorobowo lub w inny sposób dotkniętymi różnymi problemami.

Z masażu leczniczego może skorzystać każdy

Skutki zdrowotne oferowane przez masaż leczniczy są wielorakie. Może on mieć po prostu charakter relaksacyjny i eliminujący stres. Jest w stanie przyspieszać regenerację zwyczajnie zmęczonego organizmu. Podstawowe zadania masażu leczniczego związane są jednak z rehabilitacją, czyli doprowadzaniem struktur anatomicznych do odpowiedniego stanu po urazach, wypadkach czy zabiegach medycznych. Powinny korzystać z niego osoby ze zwyrodnieniami stawów oraz innymi schorzeniami negatywnie wpływającymi na aparat ruchu. Masaż ma kluczowe znaczenie w dochodzeniu do zdrowia po kontuzji.

Techniki masażu

W codziennej praktyce stosowane są bardzo różne formy masażu. Podstawą jest oczywiście masaż klasyczny, w którym ręce specjalisty wywierają bezpośredni wpływ na ciało pacjenta. Innymi formami masażu jest masaż głęboki czy masaż relaksacyjny. Coraz częściej stosuje się połączenie masażu z innymi rodzajami rehabilitacji z wykorzystaniem kinezyterapii, fali uderzeniowej, ultradźwięków, zimna lub ciepła. Stosować można również lasery wysokoenergetyczne, fale radiowe, napięcie elektryczne, pola magnetyczne i okłady borowinowe.

Skorzystaj z zalet masażu i podziel się nim z innymi

Masaże nie są typowym elementem naszej kultury, jak to jest na przykład na Dalekim Wschodzie, przez co ich wykorzystanie jest nieporównanie mniejsze od realnych potrzeb. Warto samodzielnie skorzystać z pozytywnych efektów masażu, jak również zaprosić bliskich i znajomych do specjalisty. Masaż jako prezent to znakomity pomysł dla osób w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, które mogą cierpieć na naturalne w tym wieku problemy ze stawami.

By |2020-01-16T08:52:41+01:0016 stycznia, 2020|Bez kategorii|Możliwość komentowania Masaż leczniczy dla każdego została wyłączona

About the Author: